Ana Sayfa & Welcome

Firma Profili & Company Profile

Üretim & Production İletişim & Contact


AKALIN MÜHENDİSLİK-İMALAT SAN. adıyla 1996’da kurulan firmamız talaşlı ve talaşsız imalat üzerine her türlü metal parça üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir.Firmamız 2006 yılında AKALIN METAL SANAYİ ve TİCARET Necmiye AKALIN adını almıştır.

Sac şekillendirme, otomat parça üretimi ve metal parça üretimi alanında faaliyet gösteren AKALIN METAL ısıtma-havalandırma, otomotiv, motosiklet-bisiklet, savunma, aydınlatma, elektrik-elektronik sektörlerine hizmet vermektedir.

AKALIN METAL; güncel üretim teknolojisi, yüksek ürün kalitesi ile müşterilerine çözüm ve güvenilirlik sunan bir mühendislik firmasıdır. İleri teknoloji gerektiren üretim faaliyetlerinde güvenilir bir kalite seviyesi ve yüksek verimlilik sağlanabilmesi için AKALIN METAL’deki kalite sistemi ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi doğrultusunda geliştirilmiştir. Firmamız, Türk Standartları Enstitüsü K-Q TSE-ISO-EN 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahiptir.

Belirlenmiş kalite hedefleri doğrultusunda, firmamızın bütün departmanlarında sürekli iyileştirme prensibi displinle uygulanmaktadır ve çalışan her personel yaptığı işin kalitesinden sorumludur.

Firmamızın ana hedefi; gelişen teknolojiyi yakından takip ederek üretim hatlarını sürekli yenilemek ve yüksek kaliteli ürünler gerçekleştirerek koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamaktır. AKALIN METAL yan sanayi hizmeti verdiği firmaların güven ve desteği ile uzun vadede başarılı olmaktadır.

Güncel üretim teknolojimizin sürekli yenilenmesi ürün kalitemizin garantisi olmakla beraber daha hızlı üretim ve daha düşük maliyet imkanları sağlamaktadır.

AKALIN METAL is a manufacturing company with technical know-how and well experience in CNC lathes and eccentric presses, founded in 1996, serving to the heating, ventilating, air conditioning automotive and motorcycle industry. Arvices are offered to the defence, electrics, electronics, lightening industries.

AKALIN METAL, is a company of engineers ensured to its customers solubility and reliabilty with improved production technology and qualified products. To provide a high and continuous qualitiy level and efficiency in production, all related activities are developed according to ISO 9001 Qualitiy Management System. AKALIN METAL has K-Q TSE-ISO-EN 9000 Qualitiy Management System Certificate.

Continual treatment principles are applied in all departments, every employee responsible from qualitiy of his work.

The main target of the company, continuosly update the production plant ,quality department instruments and toolings; produce high qualified products in order to provide customer satisfaction. AKALIN METAL has gained a succes in the long term by the reliance and support of the customers.

İmproved production technology guarantees the quality of products, high productivity and optimal costs.